Guľoplacky (recept)

Princeznine GUĽOPLACKY
(Meteorologická výzva 🌞 na leto)
Aj princezná sa v dňoch letného “povaľovania” občas musí niekam presunúť a tak si jedného dňa sadla do svojho koča, stlačila tlačidlo PLAY a rozsvietil sa jej disco panel 🎊. Išla si oči vyočiť, lebo 43 stupňov Celzia je v týchto podnebných podmienkach hádam až neuveriteľné ☄️. Reakcia bola presne taká, ako reagujú všetci. Spŕška nepublikovateľných slov sa jej ako riava z úst valila, kým vypovedala druhú sériu viet, kvapkalo jej aj z mihalníc, aj z ušných lalokov, tuším aj nechty sa jej začali potiť 🤦‍♀️.
A tak vymyslela systém, ktorý pomôže všetkým 💪! Niečo na spôsob: bolí ťa hlava? treskni si kladivom po ruke a hlava ťa už bolieť nebude! 😝
Takže milí moji, ideme piecť! GUĽOPLACKY sú vhodné vždy a všade, aj na Sahare, aj na ľadovce.
Verte, že po výrobe už nebudete nadávať na počasie 🤭.
1/ vezmi si hrnček. Taký, čo v januári z neho piješ čaj pri chrípke. Ak nemáš, dobrý bude aj krígel na MALÉ pivo 🍻. (Malé je malé, ne normálne – kapišto?!?!)
2/ do misy nasyp 2 krígle múky, daj hladkú, príliš nerozsýpaj, lebo si niekto bude myslieť, že obchoduješ s kontrabandom nelegálnym 🙄. Do múky šupni pol čajovej lyžičky prášku do pečiva, pol lyžičky sódy bikarbóny (áno, áno, to slopeš, keď ti je plano po žúre), jednu polievkovú lyžicu kukuričného škrobu (nech sa dobre zalepíme 🙃) a štipku soli (už z predchádzajúceho recepisu vieme, že je to 2746 zrniečok jodidovanej jemnej soli)
3/ do mixéra húkni pol krígla masla od kravy (nie fialovej) a zľahka ho mixuj (ak nemáš mixér, tu si skončil, človek, a nalej si do krígla pivo, môžeš aj viac krát). Do masla pridaj trištvrte krígla cukru kryštálového (pozri letáky, niekde bude šupovicová akcoška 💪), hneď tam pricapni celé vajco veľkosti L (ako Linda 😝) a jedno ďalšie žĺtko. Všetko to hňácaj a hňácaj, tak 4 minúty stačí. Kým sa to hňáca, zapni rúru! Na 180! Pomedzi to vyrátaj o koľko je to viac ako teplota vonku 😝.
4/ do toho uhňácaného maglajzu treskni tie suché oné, čo máš v mise 👆 a prichádza ručná práca. Ručičkami to pekne zmontuješ dokopy, bude sa ti to nádherne lepiť na paprče, budeš mať nechutný pocit bahenného zábalu, ale ty to vydžíš, ty si predsa superhrdina 🦾. Až ti z toho vznikne jedna luxusná guľa 🔮.
5/ do tejto vešteckej gule zamontuješ kúsky čokolády. Tak za krígel. Upozornenie pre cestujúcich: nemontuj tam tú hmotu hovienkovej farby, ktorá sa bezostyšne nazýva “čokoláda”!!! Môže to mať neblahý vplyv na výsledok tvojej úmornej práce 👊. Takže si kúp čokoládu a nie čokoládu ala miletička 🤝.
6/ z vešteckej gule spravíš 10 minigulí, ktoré ledabolo, huj-buj rozložíš na plech pokrytý papierom (toaletný je nevhodný) a húkneš to do tej horúcej rúry!
7/ sedíš 12 minút pred rúrou, kukáš do nej ako sibírsky los na opicu a rozmýšľaš, že vlastne tých 43 stupňov vonku je celkom príjemná teplota. Lebo keby si bol tá guľa, tak máš okolo seba oveľa vyššiu teplotu a to by si už asi nedal 🤪.
8/ po 12 minútach ukrutného premýšľania otvoríš rúru (obhori ti obočie = ušetríš na kozmetičke) a vytiahneš guľoplacky do klimaticky pohodovej teploty a máš vybavené. Zrazu si spokojný aj s teplotou 43 stupňov a s úsmevom si sadneš aj do rozpáleného auta 😜🍪.
PS: guľoplackami ohúriš aj na kupku, zapiješ to vodou z bazéna a nemusíš stáť rad na kofolu s hotdogom 🤝
PS 2: krígel má mnoho využití, o jeho funkčnosti sa povyprávame inokedy 😜
PS 3: princezná má ešte mnoho skvelých nápadov, asi sa prihlási za prezidentku vesmíru 💫