Princezná má Viedeň aj doma!

Princezná má Viedeň aj doma!

PRINCEZNÁ MÁ VIEDEŇ AJ DOMA! 👸🏼
(Poznatok dôležitý pre širokú populáciu postihnutú vírusom.)
Keď sa stane (a stáva sa to snáď každému), že ťa niekto rozpáli, ba priam privedie do varu 🤪, tak si ľahneš a neprotestuješ! A ležíš a stonáš a ochkáš, achkáš, občas zjajkneš, gúľaš sa… S tak sa to prihodilo aj princeznej 😝. Ujo vírus chrípkový sa nepýtal, či má čas, či môže vojsť, či je vítaný 🤷🏻‍♀️. Vtasil sa do nej a pípací teplotomerač rôznu morzeovku vydával zo svojho repráčika 🤒. I zľahla princezná do duchén, nedbala na dátum, povinnosti a rodinu.
A tak si rodina musela poradiť sama!
A poradila si parádne! Nabudúce princezná ľahne na celý týzdeň, nie len na 24 hodín 😎. Prezradím vám teda recepis, ako ošuškať vianočné pečenie, lebo toto fakt zvládnu aj deti, aj deti vašich detí, susedovie deti tiež… a vôbec, pokojne si z toho urobte tradíciu a predvianočný zhon bude minulosť! 😜
Ideme na to:
1/ na otázky typu: mamiiiiii, kde je múka? Mamiiii, aké veľké vajce? Mamiiii, aký pekáč? ZÁSADNE nereagujeme, naopak, oveľa hlasnejšie treba achkať a jojkať.
2/ deti si pripravia do misy (do hrnca, do lavóra, do vane… pche, vám je to šumák) 50g mandľovej múky, 50g lieskovcovej múky, 300g hladkej múky, 100g práškového cukru, štipku soli. Nech sa v týchto sucharinách montujú koľko chcú, aspoň to dobre premiešajú.
3/ ty sa pretočíš na druhý bok a prepneš si v telke iný romanticko-vianočný láskynatrepaný film (neopováž sa sťažovať, že ťa nebaví, lebo pôjdeš zasa piecť ty! ☝️)
4/ deti nájdu v chladničke maslo. Budú potrebovať 200g, ale zmier sa s tým, že dalších 50g budú mať na rukách, vo vlasoch, na tričku, na nábytku (ber to ako predvianočné leštenie nábytku, len namiesto Diavy, či Pronta, použijú maslo 🤷🏻‍♀️). Skrátka do tej sucharinovej zmesi nadžabú to maslo.
5/ viem, že ti treba cikat, ale nevychádzaj z tej postele! Lebo okrem chrípky aj infarkt dostaneš! Drž a čuč na telku! 👊
6/ deti hľadajú 2 vajcia. Nech sa spýtajú otca, ten im prezradí, kde sa ukrývajú 🤪. Lenže potrebujú len žĺtky, konkrétne teda 2 žĺtky. Keďže deti sú ako špongia a nasávajú informácie (teda zatiaľ len tie), už ťa to videli robiť a tak sa snažia napodobniť ťa… Takto: ber to tak, že ten bielok po celej linke vytvorí ochranný film proti poškriabaniu 🙈. Ale! Žĺtky sú úspešne v tom maglajze múky a masla.
7/ TY SPI! 🫵
8/ deti ručičkami (teoreticky to aj nožičkami ide) ugniavia lepkavé cesto, ktoré pritrúbia do voľajakého igelitového vrecka a mrsknú do chladničky. Kým sa cesto bude chladiť, otec – hlava rodiny, umyje deti, kuchyňu, prípadne aj domáce zvieratá.
9/ keď sú deti čisté, vyberú cesto z chladničky a odždibovacou metódou si odoberajú z cesta a šúľajú šúľky, robia z nich rohlíčky, esíčka, prípadne iné avantgardné tvary. Ukladajú ich na plech s papierom pečiacim a za oteckovej asistencie upečú na 190 stupňov asi 10 minút.
10/ zábava pokračuje! Deti zmiešajú v nejakej nádobe hlbšieho charakteru pol šálky práškového cukru a 5 balíčkov vanilkového cukru s tie upečené zvláštnosti v tom vyváľajú presne tak, ako sa prasce v blate hovnia! No a máme hotovo!
Viedenské vanilkové rožteky ako z Viedenských vianočných trhov! 🥰 A načo chodiť do Viedne, keď môžeš mať Viedeň doma!
PS: biely prášok po celom dome nie je cukor, ani prach, to konečne prišla zima! To je SNEH, drahá moja! ❄️
PS 2: keď dopozeráš tretí romantický film, môžeš ísť vykonať fyziologické potreby do hajzlíka, toaleťák ber so sebou do spálne (keby si sa rozcítila pri štvrtom filme), cestou zavri oči, nech sa nenas…eš. 🙈
PS 3: to, že veci idú aj bez teba neznamená, že si zbytočná a nikto ťa nepotrebuje, to znamená, že aj ty si máš občas oddýchnuť a nemusíš byť furt len v strese! Všetko pôjde! A nie vždy všetko musíš urobiť len TY! 🫶 Ľúbte sa! Veď budú Vianoce 🎄